توسط ادوکس سه شنبه 3 آذر 1394 4408

آشنایی با میخکوب و منگنه کوب بادی

ابزارهای بادی یا پنوماتیک برای خط تولید یا صنعت مونتاژ کاربرد دارند. این ابزار نسبت به ابزارهای شارژی یا برقی ساختار ساده تری دارند و در نتیجه کار با آنها راحت است.همچنین استهلاک آنها در مدت طولانی تری صورت می گیرد. با وجود تمامی این مزایا، محدودیت در حمل و نقل یکی از نقایص آنها می باشد. استفاده از ابزارهای بادی مقرون به صرفه است. این ابزارها بسیار متنوع است بطوری که ذکر نام آنها شاید خسته کننده باشد ! این ابزارها پرقدرت و کم هزینه می باشند که در صنایع و کارگاه های تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

 

mikhkobbady-2

 

 

 

ابزارهایپنوماتیک میخکوب و منگنه بادی نیز یکی از زیر مجموعه های ابزارهای بادی محسوب می شوند که خود نیز به چندین نوع تقسیم بندی می شوند. میخکوب و منگنه بادی بواسطه هوای فشرده تغذیه می شوند که این هوای فشرد در اثر تراکم،حاوی قطرات آب می شود بنابر این لازم است از واحد مراقبت و فیلترهای مخصوص سر راه ورودی هوا استفاده کرد.. قطعات داخلی میخکوب و منگنه بادی در  هنگام شلیک، فشار و اصطلکاک زیاد را متحمل میشود.

یکی از نکات مهمی که به کاربران ابزارهای پنوماتیک میخکوب و منگنه بادی توصیه می شود استفاده از 10 یا 20 قطره روغن موتور در طی روز می باشد که باید در ورودی هوای فشرده ابزار ریخته شود تا عمر و راندمان دستگاه افزایش یابد. البته باید توجه داشت که در این کار زیاده روی نشود زیرا موجب نشت روغن در زمان شلیک و میخکوبی می شود.

ابزارهایپنوماتیک میخکوب و منگنه بادی به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که از آن جمله می توان به میخکوب اسکا SK، میخکوب دو پایه، میخکوب نواری، میخکوب تیپو TIPO، میخکوب تی T، میخکوب کپسولی، منگنه کوب نوک بلند، استوپ بادی دو کاره، میخکوب پشت قاب زن یا وی زن و پلاک زن و ... اشاره کرد.

·        

انواع میخ هایی که در ابزارهای پنوماتیک میخکوب  استفاده می شود.

  • ميخهاي شانه اي؛  میخ هایی که با چسبي مخصوص، به صورت ضعيف و در يک رديف، به یکدیگر چسبانده ميشوند، به طوري که به سادگي قابل جداشدن هستند.
  • ميخ اس کا؛ نام دیگر میخ اس کا (SK) ميخ گيج 18گفته می شود که به شکل شانه اي عرضه می گردد.
  • ميخ تي پو؛ نام دیگر این آن، میخ گيج 16 و به شکل شانه اي وارد بازار می شود.
  • ميخ تي ان؛ با نام دیگر ميخ گيج14 که به شکل شانه اي عرضه می گردد.
  • ميخ دو پايه؛ این نوع میخ شباهت زیادی با ميخهاي دو پايه برق کارها وحتي منگنه دارداما خيلي بلند تر و به شکل شانه اي است.
  • ميخ پالت؛ گروهي از ميخهاي معمولي که مخصوص ماشينهاي پالت سازي تهيه مي شود و گيجهاي گوناگون و شكل ساق قابل تغيير براساس نیاز مشتریان می باشد. برای مثال میخ های ساده يا  دنده اي يا مته اي.
  • ميخ نواري؛ این نوع میخ دارای سر گِرد، با مفتولي برای مثال مسي، همچون قطار فشنگ بهم متصل می شوند و اين نوارها به صورت دايره مانند، دور يک مرکز، پيچيده شده (چنبره اي شکل) و در خِشاب قرار مي گيرند و به شکل نوار عرضه مي گردند. اين ميخ ها به سه شکل نواري دنده اي، نواري ساده، و نواري مته اي وارد بازار می شوند.

تفاوت سه نوع میخ  اسکا و تيپو و تي، در ابعاد و سایز است. در اسکا، طول سر 9/1 ميليمتر و در تي پو طول سر 7/2 ميليمتر و در تي 5/5 ميليمتر میباشد. تفاوت ديگر میخ  در ضخامت  و استحکام اتصالات مفتول ساق است که براساس ترتیب نامها، ضخامت آنها نیز زيادتر مي شود.

 

 

 

 

mikhkobbady-1

·      

  انواع منگنه هایی که در ابزارهای منگنه بادی استفاده می‎شود

منگنه وي؛ این نوع منگه برای استفاده در قاب عکسها مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل شباهت به حرف v انگلیسی بدین نام نامیده می شود.

منگنه پلاك: این نوع منگنه بصورت صفحه اي ومستطيلي است كه در پشت قابها از آن استفاده مي شود و شكلهاي مختلفي با كاربري هايمتنوعی دارد. عرضه این محصول بصورت شانه ای می باشد.

·        

 

 

کاربردابزارهای پنوماتیک میخکوب و منگنه بادی

 

 

  •  میخکوببادی اسکا SK:درب ـ پنچره ـ انواع کابینت ـ پارکت ـ دیوارکوب ـ چوب ـ پلاستیک ـ قاب عکس ـ برایروکش های درب.
  • میخکوبتیپو TIPO: چوب ـپلاستیک ـ قاب عکس ـ برای روکش های درب
  • میخکوبتی T: درب ـ پنچره ـ انواع کابینت ـ پارکت ـ دیوارکوب
اشتراک گذاری:
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد