توسط ادوکس پنج‌شنبه 29 تیر 1396 2523

تیغ اره الماسه فرود : مشخصات تخصصی اره دیسکی فرود Freud ایتالیا از زبان پاد ابزار گستر

   

  حامی این مقاله: شرکت پاد ابزار گستر

   

  تیغ اره الماسه فرود در یک نگاه

  جنس بدنه تیغ اره های فرود از آلیاژ فولادی ساخته شده است. بدنه تیغه اره یا تیغ اره ها با سیلور کروم و پرماشیلد ( سرامیک ) روکش گردیده و شیارهای خاصی که به منظور کاهش صدا بر روی بدنه ایجاد شده اند، با مواد نانو پلیمری پر شده که این امر مکملی فوق العاده برای کاهش چشم گیر صدا در هنگام برش محسوب می گردد.

   

  بررسی تخصصی:

  • سیستم بی صدا

  بی صدا بودن تیغ اره فِرود به دلیل وجود شیارهای خاص بر روی بدنه آنها می باشد که موجب می شود فشار ایجاد شده کاهش یافته و از نوک الماسه ها  به سمت مرکز هدایت شوند. در نتیجه موجب کاهش لرزش و بهبود کیفیت نهایی برش و در عین حال افزایش طول عمر کارکرد الماسه ها می گردد.

  علاوه بر کنترل صدا، شیارها گرمایی که موجب تاب برداشتن بدنه تیغ اره می شود را به خارج هدایت می کند بنابر این هنگام برش از قلاب کردن آن نیز جلوگیری می کند. تمامی این عوامل و ساختارهای ویژه سبب بهبود کیفیت نهایی برش گردیده است.

   

  • جوش الماسه

  از آنجایی که فرود، تمامی فرایند تولید الماسه هایش را در مجموع کارخانجات خود تحت کنترل دارد به دلیل تنوع در تیغه اره برش برای متریال های متنوع ( از جمله چوب بر، ام دی اف mdf بر، برش کورین، برش پلکسی، اره جنرال، پنل بر، آلومینیوم بر، آهن بر، روکش دار و تیغ اره خط زن )، امکان استفاده از الماسه مخصوص با ویژگی خاص در اره هایش باعث ایجاد حداکثر کیفیت برش و بالا رفتن عمر الماسه در اره های تخصصی آن می شود. 

  جوش الماسه به بدنه اره با دو لایه نقره و یک لایه مس صورت می گیرد. لایه های نقره موجب ایجاد بالاترین قدرت اتصال به بدنه و مقاومت الماسه می گردد. لایه مس بیشترین حد خاصیت ارتجاعی را برای دندانه های اره ایجاد می نماید که در نتیجه باعث کاهش شکستن الماسه ها هنگام برش می گردد.

   

   

  • روکش های ابداعی بدنه تیغ اره الماسه

  تکنولوژی ابداعی فرود با روکش کروم نقره که به Silver ICE Coating معروف می باشد احتمال بلند شدن روکش و زنگ زدگی بدنه اره را به صفر می رساند. این امر موجب تولید حداقل گرمای ناشی از اصطحکاک اره در زمان برش می گردد.

  روکش پرماشیلد (Perma-Shield) یا سرامیک همانند روکش کروم نقره، یکی دیگر از ابداعات شرکت فرود می باشد که بر روی بدنه تیع اره ها و اورفرز ها استفاده می شود. این روکش که غالبا به رنگ قرمز می باشد در کاهش حرارت اضافی در بدنه و همینطور بی صدایی اره بسیار موثر است.

   

  • شفت

  شفت وسط اره دارای یک پخی می باشد که سبب شده اره به راحتی داخل شفت دستگاه بسته شود و تنش های نقطه ای در شفت دستگاه را به حداقل برساند. این امر سبب بالا رفتن عمر شفت دستگاه و عدم لرزش شفت می گردد.

  فرآیند بالانس اره در مرکز آن است که چگالی در بدنه را به حداکثر رسانده و باعث بالانس نهایی تیغ اره می شود.

   

  ..:: با تشکر ویژه از مهندس حسین خوشبخت، کارشناس ارشد دپارتمان فروش فرود ::..
  شرکت بازرگانی پاد ابزار گستر از سال 1373 تاسیس گردیده و در طی مدت فعالیت خود تا به امروز همواره سعی داشته است با ارائه بهترین ابزارآلات صنایع چوب جایگاه حرفه ای خود را ارتقا بخشد. به گونه ای که در حال حاضر می توان گفت در خصوص ابزارآلات برشی تیغ اور فرز نجاری و تیغ اره الماسه رهبری بازار را در اختیار دارد. سبد کالای پاد ابزار گستر شامل انواع ابزارآلات بادی، تیغ فرز، توپی فرز نجاری، تیغ اره الماسه، ماشین آلات پرتابل صنایع چوب و یراق آلات کابینتی می باشد.

  برای مشاهده کلیک کنید:
  تیغ اره الماسه         تیغ اور فرز نجاری          توپی فرز نجاری

   

   

  اشتراک گذاری:
    نظرات

  نظرات کاربران
  نام
  ایمیل
  نظر